Anthropology of Landscape in European Protected Areas

Międzynarodowy Instytut Studiów nad Kulturą i Edukacją WNP wraz z sześcioma europejskimi uniwersytetami z Litwy, Hiszpanii, Portugalii, Norwegii, Francji i Słowacji, po raz trzeci wziął udział w międzynarodowym projekcie w ramach programu Comenius, pod patronatem Rady Europy.

Projekt miał na celu przeprowadzenie antropologicznych badań miejsc wymagających szczególnej uwagi pod względem interakcji zachodzących pomiędzy przyrodą a człowiekiem. Zadania w projekcie polegały na indywidualnym zbadaniu wybranych krajobrazów i miejsc.

Tematami przewodnimi badań tegorocznej edycji były:

1.    Landscape as a touristic resource: opportunity versus threat
2.    Landscape as a dynamic tool for development

Grupa studentów z DSW: Natalia Wańczyk, Paulina Płosa, Patrycja Molenda pracowala pod okiem dr Hany Cervinkovej.

Rezultaty swoich badań zaprezentowały podczas 10-dniowych warsztatów w mieście Corte na Korsyce.

Czas trwania projektu: grudzień 2012 – marzec 2013.

"Dzięki udziałowi w projekcie na Korsyce miałam okazję spotkać niesamowitych ludzi, zapoznać się z innymi kulturami, uczestniczyć w interesujących wykładach oraz zwiedzać przepiękne miejsca Warto było wziąć udział w tym projekcie i każdemu to polecam!", Patrycja Molenda