Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

IISCE - Wersja polska

Grupa upper intermediate/ advanced - English Writing: Avoiding the Trouble Spots

Kurs skierowany jest do osób znających język angielski, chcących doskonalić umiejętność pisania w tym języku. Do udziału w kursie zachęcamy pracowników naukowych i doktorantów. Wybierz ten poziom jeśli pisanie po angielsku potrzebne jest Ci do:

  • ukończenia studiów/ obrony doktoratu
  • pracy w mediach lub z mediami

  • tłumaczenia tekstów pisanych (translatoria, artykuły naukowe)
  • pisania korespondencji biznesowej, np. raporty, oficjalne wiadomości e-mail
  • komunikacji w celach zawodowych i prywatnych

Cel i treść zajęć

Diane Nottle, amerykańska dziennikarka z dziesięcioletnim doświadczeniem w nauczaniu języka angielskiego osób, które na co dzień posługują się innymi językami, podzieli się znajomością technik edytorskich, które wpływają na umiejętność pisania w j. angielskim. Podstawą zajęć będzie jej nowa książka pt. American English for World Media, której użyje by przeanalizować najczęstsze problemy, z którymi spotkała się w swojej wieloletniej pracy ze międzynarodowymi studentami dziennikarstwa w City University of New York Graduate School of Journalism, ale również z profesjonalistami, dla których j. angielski jest językiem ojczystym.

Metoda

Zajęcia oparte są na potrzebach artykułowanych przez studentów, zaś nacisk w głównej mierze kładziony jest na ćwiczeniu umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim. Uczestnicy będą czytać, analizować i interpretować teksty. Osoby biorące udział w zajęciach zachęcamy do pracy nad własnymi tekstami. Zajęcia mogą opierać się na prawdziwych doświadczeniach uczestników, którzy chcieliby podzielić się realnymi zadaniami i sytuacjami z jakimi spotykają się w codziennej pracy zawodowej lub w trakcie studiów. Poprzez edycję "na żywo", ćwiczenia i dyskusje uczestnicy kursu dowiedzą się, jak wyrażać się prosto, zwieźle i przede wszystkim jasno. W ramach tego kursu udoskonalą umiejętność pisania w języku angielskim.

Materiały naukowe

American English for World Media (CUNY Journalism Press) oraz dodatkowe źródła z biblioteki lektora.

Grupa docelowa

Grupa skierowana jest do osób znających język angielski, które chciałby rozwijać swoje umiejętności językowe.

Lektorka

Diane Nottle posiada certyfikat upoważniający do uczenia obcokrajowców języka angielskiego (Certificate in English language teaching, New School University). Diane Nottle przez ponad 20 lat była redaktorem The New York Times, pisząc artykuły o tematyce związanej ze sztuką i kulturą. Jest też autorką ponad stu artykułów opublikowanych w międzynarodowej prasie (między innymi w China Daily USA, The National - anglojęzycznej gazecie w Abu Dhabi). Wykładała dziennikarstwo na uczelniach w Guangzhou, Vancouver, Bostonie, Kolorado oraz język angielski na Columbia University w Nowym Jorku, Hunan University of Science and Technology i Jinan University w Chinach. Obecnie pracuje w City University of New York's Graduate School of Journalism, ucząc międzynarodowych studentów. Jest również autorką bloga adresowanego do dziennikarzy.

Termin

31 lipca – 18 sierpnia 2017 (pon.- pt., z wyłączeniem 14 i 15.08), godz.: 17.00 – 20.00.

Cena

Koszt kursu to 500 złotych (250 zł dla pracowników, doktorantów i studentów DSW).
Wpłaty dokonać należy na konto bankowe DSW: BZWBK XIII/O Wrocław 33 1090 2402 0000 0006 1001 1564 z dopiskiem:  „Kurs ELP  – nazwisko uczestnika” do 25 lipca 2017.

Kontakt

Dolnośląska Szkoła Wyższa
Międzynarodowy Instytut Studiów nad Kulturą i Edukacją
ul. Strzegomska 55
53-611 Wrocław
tel./fax: 504 073 004
e-mail: iisce@dsw.edu.pl